Zasady wiary

Nasza wspólnota posiada podstawowe zasady które są filarem jej funkcjonowania. Składają się one z pięciu punktów mówiących o prawach obowiązach członków kościoła. Przed przyjęciem rytuału inicjacji z rąk rabina należy zrozumieć i akceptować te zasady. Ponieważ pochodzą one od Boga są gwarancją szczęścia człowieka. Przestrzegając tych zasad osiągniemy zbawienie i życie wieczne.

Zasady wiary judaizm

Podstawowe zasady wiary Wspólnoty Prawdziwy Judaizm

Zasady wiary są podstawowymi prawami i obowiązkami żydów należących do naszej wspólnoty. Ponieważ pochodzą one od Boga, są prawami natchnionymi.

1. Świętość dnia szabatu

Świętym czasem dla wyznawców kościoła jest okres od zachodu słońca w piątek do zachodu w sobotę. Jest to czas który należy poświęcić Bogu i rodzinie. W tym czasie odbywają się nabożeństwa w naszych kaplicach oraz nie powinniśmy podejmować żadnej pracy.

2. Tradycyja żydowska

Członków kościoła obowiązuje dochowanie żydowskich tradycji i świąt i postów takich jak m.in. Chanuka. Świąteczny czas przeznaczamy na modlitwę, odbywają się również specjalne spotkania w kaplicy.

3. Rytuał inicjacji

Aby zostać członkiem Wspólnoty Prawdziwy Judaizm należy przejść rytuał inicjacji z rąk upoważnionego rabina.

4. Dzielenie się wiarą

Członkowie wspólnoty powinni dzielić się swoją wiarą głosząc przywróconą prawdę innym ludziom. W ten sposób pomagamy innym poznać prawdę.

5. Życie dla religii

Przywrócona wspólnota jest świątą energią dla jej członków, dlatego też zobowiązani są oni pomagać jej wzrastać. Członkowie kościoła mogą otrzymać powołania, w których będą mogli rozwijać swoje pasje i pomagać kościołowi wzrastać.

[Głosów:8    Średnia:4.8/5]